26. Jak za 15 minut udělat stejné množství práce jako za 4 hodiny

Asi 2 měsíce po tom, co jsem začal svoje studium na Výmarské akademii Franze Liszta se mě na hodině můj profesor ptal, kolik hodin denně cvičím. Odpověděl jsem, že 4-6 hodin denně. A on nato – “dobře a já po tobě teď chci, abys do příští hodiny necvičil víc než hodinu denně”.

Na začátku další hodiny hned začal otázkou kolik hodin denně jsem cvičil. Řekl jsem že asi 3. S mojí odpovědí vůbec spokojenej nebyl a na konci hodiny zopakoval svůj požadavek odminula.

Když jsme měli další hodinu, opět ta stejná otázka, kolik že hodin denně jsem cvičil.? A já skoro jako bych doběhl maraton jsem skoro s pocitem vítězství řekl “2 hodiny, ale míň to opravdu nejde”.

Trvalo to ještě asi dva týdny, než jsem dokázal přijít na hodinu s tím, že jsem řekl, že jsem cvičil hodinu denně.

Na to on řekl: “a co po tobě ještě teď chci je, abys cvičil 10 minut a následujících 5 minut věnoval přemýšlení o tom, co jsi v těch uplynulých minutách udělal dobře, co špatně a jak to můžeš zlepšit. A to 4x zopakovat. Nic víc”.

Po dvou týdnech cvičení hodinu denně touto formou mi profesor řekl: “teď je čas, abys tímto způsobem začal cvičit 4 hodiny denně, teď to bude mít smysl”.

Zpět na obsah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *