3. Máš veškerý čas světa

Jak moc je důležité, zda toho, čeho chcete dosáhnout, dosáhnete za týden, nebo za 10 let?

Právě neuvědomění si toho, že máte veškerý čas světa je důvodem mnoha životních krachů. Jsou to často lidé, kterým šlo všechno zdánlivě snadno např. díky jejich talentu. Avšak jen do doby než narazili na svůj přirozený limit. Takoví lidé nejsou zvyklí čekat. Nejsou zvyklí se vracet, jen přímo jít. Proč by to nemělo fungovat co doteď fungovalo? A pak okolo sebe vidí ostatní, jak kolem nich procházejí. Ti jdou za jejich cílem a jsou už daleko před nimi.

To, že máte veškerý čas světa je však dobré si uvědomit i v okamžitém smyslu. Nestresujte se tím, že něco musíte hned teď. Nenechte se nikým, ani situací, zatlačit do kouta. Když jdete na pódium mluvit před vyprodaným sálem, máte trému, dejte si klidně půlminutu na zklidnění. Zbrklost nikdy není dobrý partner.

Pamatujte, máte veškerý čas světa.

Zpět na obsah

((Rád bych se tady vyjádřil k současnému “chci všechno hned” hnutí, které propagují “new age entrepreneur” časopisy pro masy jako First Class a podobný. Naleznete tam tisíce článků na téma: 9 tipů jak se stát úspěšným. A skoro si můžete myslet, že když je zítra dáte, stanete se tím čím chcete. Jenže takto to nefunguje. Nikdy. Vše co má hodnotu a smysl je vykoupeno léty potu a dřiny (a souvisí to s následujícím bodem). To, že je někdo v 19. na světový špičce jen znamená, že začal makat, když mu bylo 10 a před tím má třeba ještě nějakou průpravu. Zkuste si třeba vyyoutubovat, jak hrál dvouletý Tiger Woods golf. Budete čumět.

Ba ne, nevěřím, že byste překonali lenost a fakt si ho vyyoutubovali, tak si ho pusťte tady:

Zpět na obsah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *