7. Zapisujte si po hodině alespoň hodinu její náplň

((vysvětlení: Hodina je proces, kdy žák hraje svému učiteli co se od minulé hodiny naučil. Učitel pak žákovi říká co by měl udělat pro to, aby to bylo do další hodiny zase lepší)).

Důležité je to po hodině. Pokud se žádné výuky hry na hudební nastroj neúčastníte, pak pro vás platí: Zapisujte si po přednášce, školení, kapitole v knize apod. alespoň hodinu její náplň.

Každý si může zapisovat při přednášce, dělat si poznámky při čtení a mnoho lidí to i dělá (i když zdaleka ne všichni). Pokud to však budete dělat až po skončení, vše se ve vás zaktivuje. Tím, jak si s odstupem budete si muset vybavit vše podstatné co jste se dozvěděli, vaše vědomí se zaktivuje. A uvidíte, že to z počátku nebude vůbec snadné. Ale čím víc tomuto dáte, tím rychleji pak dokážete jít.

Právě už toto prvotní “vylovení z mysli” maximalizuje efektivitu procesu učení. Nejen, že si budete vybavovat, co důležitého zaznělo, ale také budete mít vlastní prostor, abyste mohli “číst mezi řádky” výkladu.

Pokud si nezapisujete ani při výkladu, pak jste přítomni zbytečně. Pokud si nezapisujete po výkladu, mrháte příležitostí. Naučíte se chacházet souvislosti, kterých jste si v průběhu přednášky nevšimli. Propojíte nově nabyté znalosti s těmi, co již máte.

Zapisujte si po hodině alespoň hodinu její náplň.

Zpět na obsah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *