Island – vše co chcete vědět před cestou

Chystáte se na Island a nevíte, jak výlet naplánovat? Plánujete pobyt na Islandu a nechcete něco důležitého vynechat? A nebo jste o krásách islandu ještě neslyšelí? Pak se přijďte podívat a inspirovat na kurz, kde v první části promítnu ty největší krásy této nádherné země a v té druhé zodpovím vaše dotazy.

Jak bude kurz probíhat:
V úvodu vám za pomoci fotografií Island prozradím, jak se na Island nejlépe dostat (jak letecky, tak lodí) představím ta největší islandská lákadla a rozhodně nevynechám místa, která většinou v průvodcích nenajdete, ale rozhodně byste je neměli minout. Dozvíte se mnoho informací o věcech, na které by vás ani nenapadlo se ptát. Island je totiž stále částečně divoká příroda a to s sebou nese různé zajímavosti. A v neposlední řadě přidám i mnžství tipů, jak v této velmi drahé zemi ušetřit a o nic se neochudit. 

Po této úvodní cca. třičtvrtěhodince se vám v diskusi pokusím zodpovědět vše, co by vás o Islandu ještě mohlo zajímat.

Co si z kurzu odnesete: Získáte komplexní obrázek o Islandu jako ostrovní zemi v severním Atlantiku. Budete vědět jak moc se liší island v sozóně a mimo sezónu, jaká jsou specifika řízení vozidla, zda pro váš výlet potřebujete auto 4×4, nebo vám stačí malá dvloukolka. A pokud budete chtít i něco o tom, jak se tam dá (např. přes sezónu) slušně vydělat. Kde ušetřit, co nevynechat a co s klidným srdcem minout. A kde jsou papuchalkové?!

Hlavní témata: Island, země a její specifika, Sezóna a mimosezóna – kdy jet a co čekat, práce na Islandu (především ta sezónní), na co si dát pozor při řízení auta.

Délka kurzu: 2-3 hodiny

Kde se bude kurz konat: viz dále

O lektorovi: Po Islandu se mu stýská ještě v době, kdy z něj ještě neodjel. A pokud není na Islandu, jeho jedinná otázka v souvislosti s Islandem je: ‘Kdy už tam budem?’ V sekci cestopisy najdete hned dva z Islandu, třeti je právě v přípravě. Navíc právě pracuje na orientačním průvodci islandem.

Cena: vstupné dobrovolné

Na aktuální termíny mrknětě zde

Nezapomeňte se podívat i na moje další kurzy.

Pokud se nemůžete zůčastnit, ale rádi byste třeba někdy v budoucnu, nebo jen chcete získávát zajímavé informace z oboru, zadejte svůj email:

Zůstaňme v kontaktu

Těším se na vás!

Ruben

p.s. trocha inspirace

Nezapomeňte se podívat i na moje další kurzy.

Přihlásit se!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *